Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

Aldaraia, The Book of Soyga

Kayıp idi bulundu. Belki bilerek kaybolmak istedi ve belki de doğru zamanda tekrardan bulunmak.

Bu yazının konusu gizemli el yazmaları  ve bunlardan sadece biri olan : Aldaraia, diğer adıyla Soyga’nın kitabı(The Book of Soyga).

Kitabın orijinal içeriğine ulaşmak isterseniz yazının sonunda verilen linke tıklayabilirsiniz.

Aldaraia, The Book of Soyga

 

Kayıptı bulundu. Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

Dört yüzyıldan beri kayıp olan gizemli el yazması Aldaraia, The Book of Soyga / Soyga’nın  kitabı tekrar gün yüzüne çıkarıldı. Hikâyesinin gizemli dünyasına birlikte bakalım.

İnsanlık tarihinde pek çok gizemli elyazması yazılmıştır. Kimileri özenle saklanmış kimileri ise kaybolmuştur belki de öyle olması gerekmiştir… Kim bilir?

Gizemli el yazmalarından en çok tanınanı kuşkusuz Voynich elyazmasıdır. Sanki dünya dışından gelmiş ve hala çözülemeyen lisanı ile ilgi çekmeye devam etmektedir.. Onu çözme çabaları hep sürmüştür ve bazıları çözdüğünü iddia etmiştir. Ama gizemi hala sürüyor. Voynich elyazması hakkında bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://angelsdia.com/cozulemeyen-elyazmasi-voynich/

 Gizemli el yazmaları.Aldaraia, The Book of Soyga nedir ve tarihi.

The Book of Soyga (Soyga’nın kitabı) Aldaria olarak da bilinir.16 yüzyıldan kalma, sihir üzerine yazılmış bir kitaptır. Bir kopyası Elizabeth’in danışmanlarından olan meşhur John Dee tarafından sahiplenilmiştir. John Dee öldükten sonra kitap kaybolmuş, 1994 senesine kadar da ortalarda görünmemiştir. Kitabın yazarı hala bilinmemektedir.

Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

Aldaraia, The Book of Soyga tekrar ortaya çıkışı.

1994’te Deborah Harkness, Dee üzerinde bir kitap için araştırma yaparken İngiliz Kütüphanesi’ndeki orijinal el yazmalarında tıkanıp kaldı. Nihayetinde, el yazmasının keşfi sonunda metinlerin doğasını ortaya çıkardı, görünüşte astrolojik bir çalışmaya benziyordu bu kitap, ancak şimdiye kadar sayfalar özel koleksiyonların sınırları dışındakiler için kullanılabilir hale getirilemedi.

Bir parantez açalım ‘Melek dili’’ (Enokyan dili) için.

meleklerle yasamak5 300x120 - Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

Batı ezoterik geleneğindeki uygulayıcılar, The Book of Soyga, Aldaria, Melekler tarafından Dee ve Kelley’ye dikte edilen Enokyan/melek dili Sistemi üzerinde etkili olduğunu tahmin etmişlerdir. Kitaptaki pek çok harfli tablolar, numerolojik ve astrolojik materyaller, Enokyan materyalinin geriye dönük metin ve sihirli tabloların kullanımı da dahil olmak üzere nasıl tezahür ettiğine benzerlik göstermektedir. Ayrıca, astrolojik koşulları ve 36.sayfa ile ilgili etkileri açıklayan ayrıntılı bölümler vardır. Soyga Kitabının İngilizce çevirisi, Dee ve Kelley’nin ruhlarla ilgili eylemlerinde bulunan bazı Enokyan çerçevesinin olası kaynağını belirlerken, kendi sihir sistemini açığa çıkarır.

2 12 - Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

‘’Antik Sümer dilinin de, melek dili olduğu görüşü bazı uzmanlarca dile getirilmiştir.

Dee’nin yazılarına göre: Melek lisanı, dünyayı yaratmak için Tanrı’nın kullandığı ve daha sonra Adem tarafından Tanrı ve meleklerle konuşmak ve var olan her şeyi adlandırmak için kullanıldığı bir dil olmalıydı. Cennetten kovulmasından sonra Adem dili unuttu ve Melek lisanını temel alarak bir proto-İbranice formu yarattı.

3 11 200x300 - Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

Bir korkunç deney: Hasta ruhlu bazı insanlar, korkunç bir deney yapmışlardır. Bu deneye göre: Kendi öz evlatları doğduğu gün itibariyle, sosyal çevreden koparılıyor, dış etkenlerden izole edilerek, konuşmaları taklit ederek, konuşma kabiliyeti kazanmaları engelleniyordu. Çocuk, yıllarca kimseden tek bir kelime duymuyor, dolayısıyla konuşma kabiliyeti doğal sürecinde ilerlemiyor, çocuk o dili konuşmayı başaramıyordu.

Kendi öz evladı üzerinde böylesi zalim bir deneyi ebeveyn neden yapıyordu?’’

Enokyan- Melek dili hakkında bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://angelsdia.com/melek-dili-enokyanenochianjohn-deeedward-kellysiyah-ayna/

Tekrar konumuza dönelim. Çözülemeyen sayfa.

Dee hayatı boyunca bu kitabın, büyü tarifleri, melek bilgileri üzerine çalışmalar yaptı. Bütün çabasına rağmen.36.sayfayı çözmekte başarılı olamadı ve Kelly’den yardım istedi.

Rivayet odur ki; Edward Kelly, baş meleklerden biri olan Uriel’den bu bölümü çevirmesi için yardım ister ve Baş melek, bunu çözeni kötü bir kader beklediğini beyan eder Kelly’nin ağzından. Sadece Mikail (Baş melek) yazılanları deşifre edebilirdi.

Konunun meraklıları ve okültistlerin 36. Sayfayı çözmeye çalıştıklarını söylemeye gerek var mı bilmiyoruz.

Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları.

 Geriye doğru okunan yazılar ne anlatıyor?

Jim Reeds, ‘John Dee ve Soyga Kitabı’ndaki Sihirli Tablolar’ adlı kitabında, kelimelerin geriye doğru yazılıp, okunduğunda bir anlam ifade ettiğine dikkat çeker. Örnek:  Soiga, Agios: Yunanca: Kutsal manasına gelir. Bunun bir tür şifreleme olacağını belirtmiştir.

Aldaraia, The Book of Soyga. Gizemli el yazmaları. Kitabın orijinal içeriğine ulaşmak ister misiniz? Eğer istiyorsanız aşağıdaki linkten pdf formatında indirebilirsiniz.

https://www.holybooks.com/the-book-of-soyga/

Gelecek yazımız: CODEX GIGAS :ŞEYTAN’IN İNCİLİ. Yazılar beğendiyseniz lütfen beğeni tıkayın ve ilgisini çekeceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla paylaşınız. Teşekkür ederiz.

 

 

 

 

Leave a Reply