CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

 For ENGLISH english flag symbol ile ilgili görsel sonucuplease scroll down

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

  CİCADA 3301 gizemli-akil-oyunları: GİZLİ İSTİHBARAT SERVİSLERİ Mİ? HACKERLAR MI? UZAYLILAR MI? YAPAY ZEKÂNIN BİR OYUNU MU? YOKSA KADİM BİR YER ALTI ÖRGÜTÜNÜN VERDİĞİ ŞİFRELİ MESAJLAR MI?

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

İLK OYUN: 2012 Ocak ayında ortaya çıktı.

‘’MERHABA.

Üstün zekâlı bireyler arıyoruz. Onları bulmak için bir test hazırladık. Bu resimde saklanmış bir mesaj var. Mesajı çözmeniz, sizi bize getirecek yolu bulmanızı sağlayacaktır. Bu yolu tamamlayabilecek nadir insanlarla tanışmayı dört gözle bekliyoruz. İyi şanslar.’’ CICADA 3301.

Oldukça merak uyandırıcı açılış yazısı, doğal olarak insanların ilgisini çekti ve bazı kişiler testi çözmeye çalıştı. Testi çözdüklerini düşündükleri anda karşılarına bir ördek resmi çıktı. Onunla gelen mesaj şöyleydi:  ‘’Yanlış yoldasınız. Mesajı nasıl bulacağınızı bilmiyorsunuz.’’

Bu mesaj aslında bir aldatmaca. Bu mesajları gerçekten çözmek isteyip istemeyeceğinizi test eden bir sınav. Yeterince takıntılı olanlar, bu mesajın içine gizlenmiş şifreleri bularak yoluna devam ediyor. Çalışmalar ve kod kırıcı programlar sayesinde, testi çözen kişi bir telefon numarasına ulaşıyor.

Aranan numarada, tekrarlanan bir telesekreter konuşması duyuluyor. Logosunda cicada 3301 sembolü bulunan, geri sayım sayacı olan bir web sayfasına yönlendiriliyor kişi. Telefon mesajı sonunda Dünya üzerinde belli yerlerin koordinatlarıyla karşılaşıyorlar. Bu koordinatlarda, cicada-3301-gizemli-akil-oyunlari afişlerinin asıl olduğu yerler vardır.

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

Bundan sonraki süreç: Testler daha zorlayıcı ve kişisel olmaya başlıyor. Test çözen kişiler eğer çözdüklerini internet üzerinde başkalarıyla paylaşırsa, bu kişiler eleniyor.

Belli bir süre geçtikten sonra CICADA 3301 tarafından gelen bir mesajda:

aranan kişinin bulunduğu ve kendilerinin bir hacker gurubu olmadığı sadece bir düşünce topluluğu olduğunu açıklayan bir mesaj yayınlanıyor.

2 3 300x97 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

3 3 300x122 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Resimdeki çivi yazıları, hayat ağacı, bazı bitkiler ve en üstte sonsuzluk işareti ilginizi çekti mi?

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

5 3 260x300 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Burada verilen şifreler ve kodlar aslında bir haritaya benziyor.

Şifreler dünyadaki bazı özel bölgelerin koordinatlarına işaret ediyor. Bunların uzaylıların sembolleri olduğunu savunanların sayısı da az değil.

 

6 3 300x144 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

8 2 244x300 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Bu kitapta hiçbir şeye inanma,neyi doğru olarak bildiğin hariç. Bildiklerini test et,gerçeği bul. Ölümünü deneyimle, kitabı düzeltme ya da değiştirme,bununla gelen mesajı da, kelimeler ve rakamlar, hepsi kutsal

7 2 244x300 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

9 1 300x119 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

5 Ocak 2017 CICADA 3301

5 Ocak 2017 tarihinde, CİCADA 3301  gizemli-akil-oyunlari yeni bir bulmaca gönderdi. Önce siyah bir imaj belirdi.  Fludd aproaches. Chart the stars. A Chord of would WARMS My I.( Fludd yaklaşıyor. Yıldızlar çizelgesi….)

Robet Fludd referans gösteriliyordu.

Robert Fludd( Robertus de Fluctibus): İleri sürdüğü görüşlerle, ölümsüzlüğü bulabileceğini, maddelerin dönüşümünün mümkün olduğunu iddia eden,1574-1637 yılları arasında Londra’da yaşamış, doğaüstücü bir filozoftur. Aynı zamanda matematikçi, kabalist, okültist, astrolog, kozmolog, gül haçlı cemiyeti mensubudur.

10 1 300x188 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Bilgisayar programındaki mesajlar

 

Robet Fludd ve eserleri.

12 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME13 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAMEAdsız 2 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Daha sonra karşımıza şöyle tuhaf bir resim çıkıyor. Bu resmin kenarlarına dikkatle bakarsanız (bu resimde maalesef pek belli olmuyor)mors alfabesiyle yazılmış kelimeleri görebilirsiniz.

14 300x218 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Mors alfabesi ile yazılan mesaj:

Orijinali: A NEW SPECIES IS EMERGING. EVOLUTION IS NO LONGER GUIDED BY SURVIVAL.

IT IS NOW GUIDED BY WILL. THE FUTURE IS OURS TO CHOOSE AND THE SINGULARITY

IS APPROACHING. MYRIAD CHOICES WILL BE MADE, AND UTOPIA WILL

USURP THE WORLD, AS NEURONS ARE DESIGNED INTO SOMETHING NEW

Çevirisi:

‘’YENİ BİR TÜR ORTAYA ÇIKMAKTADIR. EVRİM, HAYATTA KALANLAR TARAFINDAN DAHA FAZLA YÖNLENDİRİLMEYECEKTİR. (Sadece güçlü olanlar hayatta kalır mottosuna baş kaldırı)ARTIK İRADE İLE YOLUNU BULACAKTIR. ŞİMDİ YAPILACAKTIR. GELECEĞİMİZ BİZİM SEÇİMİMİZDİR. FEVKALADELİK (Teklik, birlik)YAKLAŞIYOR.

  SAYISIZ SEÇİM YAPILACAK VE ÜTOPYA YÖNETİMİ ELE GEÇİRECEK. NÖRONLAR YENİ BİR ŞEY TASARLAYACAK.

cicada-3301 

Kurukafanın gözündeki imaja bakın. Bu çok eski, Robert Fluud’a ait bir kitap: Utriusque Cosmi mairois salicet et minoris metaphysia)

15 1 300x114 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Text dosyası açıldığında, tam manasıyla hiçbir yerin ortasında diye tabir edilecek bir telefon kulübesinin koordinatlarıyla karşılaşılıyor. Burası Los Angeles ve Las Vegas arasında bir yer.

16 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME17 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Koordinatlar…. Los Angeles ve Las Vegas arasında Mojave telefon kulübesi

Ayrıca web sayfasında geri sayım yapılıyor.

18 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME19 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

7 is sacred: 7 kutsaldır.  Geri sayım yapan sayfanın sonunda gizlenmiş bir koordinat vardır. Bu enlem ve boylamlar nereye aittir? Cheyenne Air force  Station. Cheyenne Hava Kuvvetlerine.(Gizli Uzay araştırmaları yapmışlığı vardır.)

711317192329 sayılarını geamatria vasıtasıyla kelimelere çevirdiğinizde karşınıza çıkacak kelime: ORGWHN yani: Ork. Türkçesi:  İblis Ruh. Buradan Tek gözlü olan Odin çıkıyor karşımıza. Neydi mesajın ilk cümlesi: Chart the stars. A Chord of would WARMS My I. İngilizce yazılan ‘’I’’ öznesi, eye olarak telaffuz edilir. Eye: Göz demektir.

10 1 300x188 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Gematria nedir?

Kökeni asırlar öncesine dayanan bir şifreleme sanatı olan Gematria, dini metinlerde kullanılmıştır. Ebced hesabı olarak, İslam mistik felsefesin de de görülen Gematria, İbrani harflerin, numarasal toplamından güç alan bir algoritmaya sahiptir. İbrani alfabesinde her harfin rakamsal bir değerini temsil eder. Gözle görülenin ardında, görülmeyen, saklı, gizli kalana bakmanın şifrelenmiş bir yoludur.  Asıl kaynağı İbrani harfleri olmasından ötürü Ebcet hesabındaki rakamlar, İbrani  alfabesine göre uygulanır.  Uygulama: Arap alfabesine göre değildir. Peki bu ne işimize yarar? Güzel soru. Bu hesaplamalar, olayların arkasında olanları ortaya koyar. Yani görünenin ötesinde gizlenmiş olan hakikati gösterir. Bunu sayılarla yapar çünkü sayılar evrenin dilidir. Doğum ve ölüm tarihlerini ortaya çıkaracağı gibi, sonsuz sayıda olayların gidişatını da ortaya dökebilir.

20 300x236 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Mesajın çözümünü yapan kişi, Gılgamış’a da atıfta bulunuyor:

çözdüğünü varsaydığı bulmacadan yola çıkarak, onun ölümsüzlüğü arayış için çıktığı yola atıfta bulunuyor belki de. Kurukafa resminin kenarında gizlenmiş Mors harfleriyle yazılan mesajda ne diyordu?

21 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME22 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

’YENİ BİR TÜR ORTAYA ÇIKMAKTADIR. EVRİM, HAYATTA KALANLAR TARAFINDAN DAHA FAZLA YÖNLENDİRİLMEYECEKTİR.ARTIK İRADE İLE YOLUNU BULACAKTIR. ŞİMDİ YAPILACAKTIR. GELECEĞİMİZ BİZİM SEÇİMİMİZDİR. FEVKALADELİK (Teklik, birlik)YAKLAŞIYOR.

  SAYISIZ SEÇİM YAPILACAK VE ÜTOPYA YÖNETİMİ ELE GEÇİRECEK. NÖRONLAR YENİ BİR ŞEY TASARLAYACAK.

cicada-3301

Yeni insan ölümsüzlüğe mi evrilecek?

 

Neyse biz dönelim, şu hiçbir yerin ortasında olan Mojave telefon kulübesine, o kulübede yazan ya da deşifre edilmiş metinlerden elde edilen numara aranıyor. Aranan numara şu:818 396 7281.

Telefon açılıyor. Bulmacanın bir bölümünün çözüldüğünü söyleyen sesten sonra borazanlı bir müzik tekrar tekrar çalıyor. On dakika geçince, aynı numaradan bir telefon mesajı geliyor. Mesaj şöyle diyor:‘’ Algıların kapıları arındırıldığında, Gerçekler olduğu gibi görülür.’’

when the doors of 300x159 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

cicada 3301 mesaj

aldous - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Bu söz, Aldous Huxley’in 1954 yılında yazdığı kitabından alıntıdır. Daha sonra gelen bir mesaj deşifre edilir, bu kez şu mesaj görülür.

 ‘’Her şeyin yukarısından, parıldayan gözlerle seyret seni saran dünyayı. Çünkü en büyük sırlar daima en beklenmedik yerlerde gizlidir. Sihirlere inanmayanlar, onları asla bulamazlar.’’

above all watch 300x94 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

Cicada-3301-gizemli-akil-oyunları aradığı zeki kişileri bulmuş olabilir. Bu arada misyonu olarak yüklendiği mesajları da vermiş olmalı. Cicada 3301, 2017 yılında sadece mesaj vermiş olmaya amaçlamış gibi gözüküyor.

 

Cicada 3301 tarafından yollanan bulmacaların şifre kırıcılarıyla ortaya çıkan bazı mesajlar:

CICADA 3301 2014 BULMACASI:

2014 300x237 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

goya - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAMEsaklı adam - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAMEeye - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Goya’nın tablosu(karanlıkların arkasında saklanmış erkek figürüne dikkat)

Tablonun üzerindeki işlem sonrası. Gödel’in denklemi: Bew(y)=E x ve Echer’den bir göz. Bunlarla beraber bir kitap kodu: Douglas R. Hofstadter tarafından 1979 yılında yazılan: Gödel, Escher, Bach:  An eternal golden braid. (Bir Ebedi Gökçe Belik) Ve bir müzik eseri: J.S. Bach: “Trio Sonata in G-Major.

Dinlemek isteyenler için link: https://www.youtube.com/watch?v=8Qf3_GJM-Eo

Douglas R. Hofstadter tarafından yazılan, An Eternal Golden Braid(Bir Ebedi Gökçe Belik) Kurt Gödel(matematik felsefecisi) M. C. Escher(Hollandal, grafikçi ve ressam) Johann Sebastian Bach(Dünyaca ünlü besteci) hayatlarının ve yapıtlarının ortak paydaları üzerinde durur. Simetri, bilinç ve elbette matematik konularının üzerinden temel almıştır. Anlamsız elementlerin anlam kazanmalarını inceler bu kitap. Bununla beraber, eserde, bilgi ve iletişimin depolanması simgesel tanımların yöntemleri ve sınırlarını da incelemektedir.

Douglas R. Hofstadter, felsefe, psikoloji, edebiyat tarih, bilgisayar ilimleri, matematik konularında incelemeler yapan Pluitzer ödülü kazanmış bir yazardır. Diplerde bir yerde düşünmenin, gizli ve örtülü mekanizmalar sayesinde nasıl olup da ortaya çıktığı araştırılır bu eserde. Farkındalığımız, bilincimiz, benlik hislerimizin, insanı diğer şeylerden nasıl ayırdığını inceler. Benlik ve ruh özünde nedir sorusuna cevap arayan bir eserdir.

Diğer mesajlar: Liber Primus(ilk kitap) kitabından 4 sayfa:

ruin1 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAMEruin 2 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Bu sayfalar Geamatria vasıtasıyla çevrilmiştir. Kod kırıcı, şifre çözümü kullanılmamıştır.

Orijinalleri:

23 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME24 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 Tercüme: ‘’İlahiliğin kayboluşu: 3 davranış ilahiliğin kayboluşuna sebep oldu.

Tüketim: Çok fazla tüketiyoruz. Çünkü aldatmacanın iki hatasına inanıyoruz.

 1. Yetecek kadarına sahip değiliz. Ya da yeterince yok.
 2. Sahip olduğumuz şans eseri. Ve daha sonra ihtiyaçlarımızı elde etmek için daha güçlü olamayacağız.

Birçok şey tüketmeye değer değildir.

Saklamak: Saklıyoruz. Çünkü zayıf olduğumuzu düşünüyoruz. Eğer kaybedersek, geri kazanmak için gereken gücü bulamayacağımızı sanıyoruz. Tekrar ediyorum: BU BİR ALDATMACA.

25 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME26 300x222 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

‘’Birçok şey saklamaya değmez.

Bağlılık. Bağımlılık:  Domayı izliyoruz. Böylece ait ve haklı olacağız. Ya da sebep takip ediyoruz. Böylelikle ait ve haklı olacağız. Ölüme ait olmanın bir doğruluğu(haklılığı) yok.

Bu tüketim, bağımlılık  ve saklama davranışlarıdır. İşte bu sebeple ilkselliğimizi ve ilahiliğimizi kaybettik.

 BİLGELİK: BÜYÜK ZENGİNLİK NEYE SAHİP OLDUĞUNUZLA ALAKALI DEĞİLDİR. SAHİP OLDUĞUNUZ HER ŞEYİ YOK ETMEYE HAZIR OLUN:’’

27 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME28 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

TALİMAT: AKLINIZI PROGRAMLAYIN. GERÇEKLİĞİ PROGRAMLAYIN. Beyninizi nasıl yöneteceğinizi öğrenin.

29 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME30 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME 31 300x50 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

KAOSU NASIL DİZAYN EDEBİLECEĞİNİZİ ÖĞRENİN.

VE GARİP VE GİZEMLİ YOL DEVAM EDİYOR. cicada-3301-gizemli

 

BİLGİSAYAR PROGRAMINDAN DEŞİFRE EDİLEN BİR HİKAYE DAHA

32 300x242 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

33 126x300 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME34 300x238 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

35 300x111 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

‘’Çok yaklaştınız. Ama hala gözden kaçırıyorsunuz. Cicada bir tarikat değildir. Banka ya da hükümetlerle alakası yoktur. Satoshi Nakamoto değildir( Bitcoin kurduğu söylenen kişi)”

36 300x90 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

DEŞİFRE EDİLEN ŞİFRELERDEN ELDE EDİLEN MESAJLAR

37 300x91 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

cicada-3301-gizemli-akil-oyunları, bizi bir sonraki aşamaya götürecek, insanın evrimini temel alır. Biyolojik olarak değil.( gerçi bu da bu işin bir parçasıdır.) Bundan çok ötede bir şey. İnsanlığın üstesinden gelecek adam. İçindeki derinlikleri kazan ve  sonsuzluğu bulan. Kendi yarattığı  zayıflığı, sınırları, acı çekmeleri fark eden. Biz dünyaya benzer bir  matrixde yaşıyoruz. Onlar burada, geçmişi gören bir kaçını çıkarıyorlar ve onlara daha ilerisi için yolda rehberlik ediyorlar. Bizim matriksimiz bilgisayarlar tarafından yapılan bir bilgisayar programı değildir. Bizim matriksimiz  daha ilk baştan inandığımız inanışlardır. Egolarımız matrixi yarattı. Fakat göremiyoruz. Çünkü egolarımız bizi o olduğumuza ikna etmiştir.

cicada-3301 devrimi her alanda olacak: Fiziksel, bilinçaltı, duygusal, akli, sosyal, teknik ve devamı.

 Vaadedilen aydınlanmada yolunu bulabilen kişiler, dünyayı değiştirecek. Yarının değil sadece, bugünün dünyasını da.’’

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

 

Sihirli kareler doğru yerlere uygulanınca, Liber primus kitabının açıklaması elde edildi.

LİBER PRİMUS KİTABI.

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

l.p1 1 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

İşte bir koan (Zen budizminde sadece sezgilerle cevaplanan hikaye edilmiş sorular) ve tercümesi

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

 

‘’ Efendi ders sırasında ‘’Ben’i’’ açıkladı. ‘’Ben’’bir sınır içerisinde, dairesel bir sestir. Dedi. Öğrenci bunun ne manaya geldiğini sorduğunda ona şöyle dedi: ‘’ Kafanın içindeki sestir.’’

Öğrenci:’’ Kafamın içinde bir ses yok ki,’’ diye düşündü. Bunu söylemek için elini kaldırdı. Efendi öğrenciyi durdurdu ve dedi ki:

‘’ Az evvel kafanda bir ses olmadığını söyleyen ses, ‘’Ben’dir.’’  Ve öğrenciler o zaman aydınlandı.’’

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

Bir talimat: Her şeyi sorgula. İçindeki gerçeği keşfet. Gerçeğini ara. Başkalarından yararlanma.

 

BÜTÜN BUNLARIN ARKASINDA KİM YA DA KİMLER OLABİLİR?

Bunlar sıradan internet trolleri olamazlar. Genel kanı: CIA, MI6, NSA, tarafından düzenlenerek, üstün zekalı  insanlara ulaşmak yönünde olduğu şeklinde. Bunun yanı sıra, bazı bankalar, ya da başka dijital uygulamalar geliştirmek isteyenlerin bir çabası da olabilir. Bunlar genel kanılar. Tabi kadim bir yer altı örgütünün verdiği mesajlar olarak da kabul görebilir bir gizem içerdiği de kuşkusuz. Sıradan insanlar olmadıkları su götürmez bir gerçek.

 

CİCADA 3301 ÇÖZEN OLDU MU?

Cicada 3301 ilk çözenlerden ya da öyle olduğunu söyleyenlerden biri: Joel Eriksson. Kripto güvenlik araştırmacısı olan Joel 34 yaşında bir İsveçli. Cicada 3301 bulmacalarını, beyin eksersizi olarak gördüğünü söyleyen Joel, bulmacaları çözdükçe daha zorlarıyla karşılaştığını itiraf ediyor.

İddiaya göre, Polonyalı bir genç, Marec Sandrowski( Soyadı yanlış yazmış olmam, kuvvetle mümkün) bu gizemli bulmacaları çözmüş olduğu rivayet edilen kişidir.  Çözdüğü her bulmacanın sonunda kendisine verilen talimatlar doğrultusunda bazı nesneler bulmuştur. Bir talimat sonrası, ormanlık  bir alanda kendisine söylenen yeri kazmış ve Cicada 3301 logolu tahta bir sandıktan, şöyle bir şey bulmuştur:

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

Bu altın bir madalyondur ve üzerinde, Aldebaran güneş sisteminde bir yıldız haritası bulunmaktadır.

Aldebaran yıldız sistemi ve dünya dışı varlıklarla Naziler çok ilgilenmişlerdir. Kurdukları gizli örgütlerce çeşitli araştırmalar yapmışlardır. Bu araştırmalardan biri: Boyutlara arası yolculuk yapabilen uzay gemileri çalışmalarıdır. Vril adlı okült bir Nazi grubu bu konu üzerinde çalışmıştır.

Üzerinde çalıştıkları uzay gemisi sayesinde

68 ışık yılı uzaklıkta konumlanmış Aldebaran’a gitmek

son derece kolay olacaktı ve dünya dışı zeki varlıkların gücü, savaşta olan Nazilerin lehine kullanılabilecekti.

Bu oldukça ilginç bir konudur aslında.

   Cicada 3301, neden böyle bir yıldız haritasını Polonyalı gence vermiştir?

Polonyalı Marec, soyadından emin olamadığım genç, bir süre daha bulmacaların peşinde dolaşır.

Daha sonra bu Polonyalı gençten bir daha haber alınamamıştır.

En son Dubai’de bir fotoğraf çektirmiş ve kardeşine göndermişse de,  ne Polonya’dan çıktığını, ne de Dubai’ye girdiğini belgeleyen bir kayıt yoktur.

Bulmacaları çözen birinin kendisinden istenen tüm kişisel bilgileri vermesi sonucu, bu kişi özel bir foruma kabul edilmiş ve özel bir icat, bir proje üzerinde çalışmaya davet edilmiş olduğu da bilgiler arasında mevcuttur.

 

cicada-3301-gizemli-akil-oyunları, bulmacalarında, birçok medya materyalini kullanmıştır. Kitaplar, müzik, basılmamış kriptik kitaplar dahil, her ipucu özel bir anahtarla kullanılmıştır.

Bulmacalarına dahil ettikleri şunlardır:

 Edebi ve sanatsal referanslar:

William Blake,  Agrippa(Ölüler kitabı), Runik alfabe, J.S Bach, Çiviyazıları, Aleister Crowley, Maya numerolojisi, ressam J.W. Waterhouse, Babil kralı Nebukadnezar, Emerson, Douglas Hofstadter, ressam Goya.

Felsefe referansları:

Ezoterizm, Ego ve ölümü, kollektif bilinç ve kollektif zeka, Carl. G. Jung, Hermetik ve kabalistik yazılar, Søren Kierkegaard, Nietzsche, Rasputin, Geamatria sistemi, Zen budizmi, Sartre,

 Kripto, matematik ve teknoloji referansları:

Sezar, atbash şifrelemeleri,

Kabalistik ve hermetik bir üslup kullanmalarıyla bir yer altı grubu olduğuna inanılan Cicada 3301,

yapay zekâ çalışmaları sürdüren bir grupta olabilir diyor uzmanlar.

ENGLISH english flag symbol ile ilgili görsel sonucuVERSION OF THE ARTICLE.

 

CICADA 3301 cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

Intelligence service? Hackers ? Aliens? Message comes from an Artificial Intelligence?

                cipher-text belongs to underground cult?

FIRST GAME: 2012 appeared in January.

                              ‘HELLO.

   We are looking for gifted individuals. We prepared a test to find them. There is a message hidden in this picture. Solving the message will provide you with a way to get to us. We look forward to meeting rare people who can complete this path. Good luck. ” CICADA 3301.’

The intriguing opening message naturally attracted people’s attention and some people tried to solve the test. When they thought they had solved the test, there was a picture of a duck . The message came   with the duck: ” Your wrong way. You do not know how to find the message. ”

This message is actually a hoax. It’s a test that tests whether you really want to solve these messages. Those who are sufficiently obsessed continue on their way by finding the secrets hidden in this message. With work and code breaker programs, the test taker reaches a phone number

There is a repeated answering machine ringing in the dialed number. Web site has logo of  cicada is directed to a web page with a 3301 symbol, a countdown timer. At the end of the phone message, they face the coordinates of certain places on Earth. In these coordinates, there are places where cicada 3301 posters hang.

The next step: Tests are becoming more compelling and personal. If test takers share their dissolves with others on the internet, they are eliminated.

After a certain period of time, a message arriving by CICADA 3301 shows a message explaining

that there is only one community of thought in which the person sought is not a hacker group.

 

The codes given here are actually similar to a map. The passwords point to the coordinates of some special areas in the world. The number of those who claim to be symbols of aliens is not small either

On January 5, 2017, CICADA 3301 sent a new puzzle. First a black image appeared. Fludd aproaches. Chart the stars. A Chord of would WARMS My I. (Fludd is approaching, star chart …)

Robet Fludd was being referred to.

Robert Fludd (Robertus de Fluctibus):

An astonishing philosopher who lived in London between 1574 and 1637,

claiming that he could find immortality, and that the conversion of materials was possible.

At the same time, he is a member of the mathematician, cabalist, occultist, astrologer, cosmologist, rose crusader society.

Then a strange picture showed up  like this. If you look carefully at the edges of this picture, you can see the words written in Morse code.

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

 

Message in Mors code:

A NEW SPECIES IS EMERGING. EVOLUTION IS NO LONGER GUIDED BY SURVIVAL.

IT IS NOW GUIDED BY WILL. THE FUTURE IS OURS TO CHOOSE AND THE SINGULARITY

IS APPROACHING. MYRIAD CHOICES WILL BE MADE, AND UTOPIA WILL

USURP THE WORLD, AS NEURONS ARE DESIGNED INTO SOMETHING NEW

Look at the image in the eye of the dry eye. This is a very old book by Robert Fluud: Utriusque Cosmi mairois salicet et minoris metaphysia)

  cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

 

   When the text file is opened, the coordinates of a telephone club,

which is literally in the middle of nowhere, are encountered. This is a place between Los Angeles and Las Vegas.

 

 Coordinates …. Mojave phone club between Los Angeles and Las Vegas

 

There is also a countdown on the web page.

 

 18 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

 

7 is sacred. The countdown page has a hidden coordinate at the end. Where do these latitudes and longitudes belong? Cheyenne Air force Station. Cheyenne Air Force (has done some secret space explorations).

When you translate the numbers 711317192329 into words through geamatria, the word that will be disagreeable is: ORGWHN ie: Ork. Demon Spirit. Odin comes out of here with one eye. The first sentence of what is the message: Chart the stars. A Chord of would WARMS My I. English phrase “I” is pronounced as eye. Eye: It is the eye.

  

     What is Gematria?

Gematria, a cryptography art that dates back to centuries ago, was used in religious texts. Gematria, which is also seen as an ebced account and an Islamic mystical philosophy,

has an algorithm that takes the sum of Hebrew letters, numbered sum.

Each letter in the Hebrew alphabet represents a numerical value. Behind the eye is a coded way of looking at hidden, hidden, hidden calories. Because the original source is the Hebrew letters, the figures in the Ebcet account apply to the Hebrew alphabet. Application: Not in Arabic alphabet. What good is this for? Nice question. These calculations reveal what is behind the events. In other words, it shows the truth that is hidden beyond the visible. It does this with numbers because the numbers are the language of the universe. It may reveal the history of birth and death, as well as the course of an infinite number of events.

 

 

 

The person who made the message resolves to Gilgamesh, who is on the path,

perhaps on the way out of the puzzle he has decided to solve, to find his immortality. What did he say in the message written in Morse letters hidden on the edge of the skull image?

” A NEW KIND OUT. THE EVOLUTION SHOULD NOT BE MORE DIRECTED BY LIFE IN THE LIFE. I WILL DO IT NOW. OUR FUTURE IS OUR CHOICE. FEBRUARY (Unity, unity) APPROACHES.

   OPTIONAL SELECTION AND NOTIFICATION TO PROPERTY MANAGEMENT. THE NEURONES WILL BE SAVING A NEW THING.

Will the new human beings become immortal?

Anyway, let’s face it, the Mojave phone club, which is in the middle of nowhere,

is looking for the number that is written in that club or decrypted text. The number dialed is: 818 396 7281.

  The phone is opening. After the sesten who says that a part of the bulma is solved, a trumpet music plays again and again. Ten minutes later, a phone message arrives at the same number. The message says:

 cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

This quotation is quoted from Aldous Huxley‘s 1954 book. A subsequent message will be decrypted, this time with the following message.

above all watch 300x94 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Some messages that are generated by cipher breakers sent by Cicada 3301:

2014 300x237 - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

goya - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

eye - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

cicada-3301

saklı adam - CİCADA 3301: GİZEMLİ AKIL OYUNLARI. MIND GAME

Goya’s table (watch out for the male figurine hidden behind the darkness)

After the process on the table. Gödel’s equation: Bew (y) = E x and an eye from Echer. A book code with them: written by Douglas R. Hofstadter in 1979: Gödel, Escher, Bach: An eternal golden braid. (One Eternal Sky Belik) And a music piece: J.S. Bach: “Trio Sonata in G-Major.

For those who want to listen: https://www.youtube.com/watch?v=8Qf3_GJM-Eo

An Eternal Golden Braid Written by Douglas R. Hofstadter An Eternal Golden Braid Kurt Gödel (mathematical philosopher) M. C. Escher (Dutch, graphic artist and painter) Johann Sebastian Bach (Earthly famous composer) focuses on the common exploits of life and works. Symmetry is based on consciousness and of course mathematics. This book explores the meaning of meaningless elements. However, in the work, the storage of information and communication also examines the methods and boundaries of symbolic definitions.

Douglas R. Hofstadter is a Pluitzer award-winning author who has studied philosophy, psychology, literary history, computer science, and mathematics. It is in this work,

that it is investigated

how the diplper thought of the place and how it emerged thanks to the hidden and obscured mechanisms. Our awareness, our consciousness, examines how our sense of self distinguishes man from other things. Self and soul is a work that sought answers in the essence of why.cicada-3301,gizemli, akil-oyunları

Leave a Reply