En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Testere

En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Testere

Korku filmi sevenler için hazırladığımız listenin ilk bölümüyle En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Testere başlıklı yazımıza başlıyoruz.

 Korku filmi sağlıklı kalmanıza yardımcı oluyor

En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Testere

Uzmanlara göre: Korku filmi seyredenler günlük hayatı içinde yaşadığı hayal kırıklıklarının yarattığı baskıyı bir şekilde boşaltıyorlar. Belki de bir nevi katarsis yaşıyorlar diyor.

Kısacası korku filmleri bazıları için terapi olabiliyor.  Kim derdi ki; korku filmi seyretmenin yararları olabileceğini?

Uzmanların korku filmleri hakkında bir diğer iddiaları da şu: Korku filmi seyreden insanlar daha temkinli olabiliyor bununla beraber yükselen adrenalin seviyesi sayesinde hem içinden çıkılamaz gibi görünen sorunlara daha çabuk ve zekice çözümler getirebiliyor hem de  hayata kalabilme duygusu tetikleniyor korku filmi tukunlarında.

Korku filmi seyreden insanların bağışıklık sisteminin de seyretmeyenlere oranla daha güçlü olduğu uzmanların görüşleri arasındadır. Bu sadece bir görüş değil, klinik deneylerle kanıtlanmış bir gerçektir.

 Korku filmleri kilo verdiriyor:

Hayır. Yanlış okumadınız. Korku filmi seyredenlerin adrenalin seviyesi diğer kişilere göre daha fazla ve hızlı yükseldiğinden metabolizmaları hızlanıyor ve elbette bu da doğal olarak kilo kaybı yaşamalarına sebep oluyor.

Bir üniversitenin gönüllü denekler üzerinde yaptığı araştırma sonuçları ilginç. Korku filmi seyredenlerin değerleri incelendiğinde, film esnasında 200 kaloriye kadar enerji yaptıkları tespit edilmiş ve tıbbi kayıtlara geçmiştir.

Elbette ciddi kalp sorunu olanların korku filmi seyrederken dikkatli olması lazım zira bu tarz filmlerde kalp krizi geçiren insanlar da az değil.

Korku filmleri hakkında uzamanların görüşüne yer verdiğimiz bu bölümü şimdilik sonlandıralım ve En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Başlıklı yazımıza konu olan filmlerden bazılarına geçelim

 En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Testere

Elbette herkesin zevki farklıdır. Kimi gerilim unsuru yüksek olan filmleri severken, kimi aksiyonu yüksek ve jumpy yani bir anda insanı yerinden sıçratan filmleri tercih ediyor. Kanlı filmleri sevenler de az değil.

Bizim görüşümüz oy birliği ile: gerilim, mistik ve derinliği olan, görmeden de bir şeylerden korkutan filmler. Felsefesi olan korku filmleri de ayrıca en çok tercih ettiklerimiz arasında.

Ama bu aralar böyle filmler bulmak kolay değil. Tabi Others adlı filmi ayrı tutuyoruz. Onun yeri her zaman başkadır.

   Testere(Jigsaw)

İlk Testere filmi gerçekten neredeyse şairane diyebileceğimiz bir filmdi. Daha ilk giriş sahnesinden ve elbette final sahnesine kadar hop oturtup hop kaldırdı bizleri.

Hiç ummayacağınız insanların stres altında neler yapabileceğini şahit olduk ve görünüşe hiçbir zaman aldanmamamız gerektiğine.

Bu filmi hala seyretmeyen var mıdır bilmiyoruz ama eğer varsa spoiler vermemek adına detayları çok irdelemeyeceğiz. Sadece ara sıra klişeler düşse de ki; çok takılmazsanız buralar, bir anından bile sıkılmayacağınız, aklınıza oyunlar oynayan bir film olduğunu bilin ve gözünüz kapalı bu filmi seyredin.

Gözünüz kapalı seyredin derken, kelimenin tam anlamıyla bunu diyoruz çünkü bazı sahnelerini görmeye dayanamayabilirsiniz.

Kısaca konusu: Spoiler vermemeye çalışarak şöyle açıklayabiliriz Testere fimini.

testere film sahne 300x163 - En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Testere

Ayak bileklerinden zincirle bağlanmış ve bir yeraltında gözlerini açan iki adam buraya nasıl geldiklerini bile bilmezler. Ortalarında yatan ölü adamın burada ne aradığına dair de en ufak bir fikirleri yoktur.

Kendilerine verilen talimatlara uyarlarsa ancak biri hayatta kalacaktır. Saat 18:00’e kadar sürecek bu oyundan kim galip çıkacaktır?

En iyi korku filmleri. En korkunç filmler. Başlıklı yazımızın ilk bölümü şimdilik bu kadar ikinci, üçüncü ve daha fazla bölümlerle ki tam sayısını bilemediğimiz yazımızın diğer bölümleri yolda. Takipte kalınız.

Ayrıca bu filmlerde ilğinizi çekerse aşağıdaki linke tıklayınız.

http://angelsdia.com/gizemli-mistik-filmler-diziler/

 

Leave a Reply