Farklı kültürlerde kötü güçlerden korunma. 2

Biz farklı kültürlerde kötü güçlerden korunma yöntemlerine kaldığımız yerden devam edelim. Yazımızın ilk bölümünde, Tayland’da ngatif güçlerden korunma yöntemlerinden bahsediyorduk. Şimdi bu konuyu anlatmayı sürdürüyoruz.

Yazımızın ilk bölümüne ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.

 

Asya kültüründe negatif güçlere karşı korunma

Asya’da birçok evde yine koruma görev yaptığına  ve pozitif enerjileri çektiğine  inanılan  Hexamgrammlar yani altı köşeli yıldız bulunur. Yeni kazılmış mezarlarda bile üzerine çiçekler yerleştirilmiş tahtadan Hexamgrammları görmek mümkündür. Ayrıca ölülere güvenle eşlik etmeleri için ruhlara, minik torbalara koyarak üzerine astıkları armağanlar verirler.

ncü göz 300x169 - Farklı kültürlerde kötü güçlerden korunma. 2

Üçünçü göz üzerindeki koruyucu nokta.

  Hindular. Üçüncü gözlerinin üzerinde koruyucu olarak kırmızı veya siyah birer nokta taşırlar. Budist çocukları da on yaşlarına kadar bu noktayı alınlarında kullanırlar. Araba ya da Tuk-Tuk adı verilen araç sürücüleri de araçlarında kutsal kişilerin veya rahiplerin kutsadığı koruyucu resimler taşırlar.

Yakın Doğu, Şark kültüründe negatif güçlere karşı korunma

 Negatif güçlere karşı yatağın altına konulan bir bardak su,

Bir Türk ailesinin hikâyesi. Bu aile yeni doğmuş kız çocuklarının beşiğinin altına negatif enerjileri çekmesi için bir bardak su koyma adetleri olduğunu söyler. Bir gün hiçbir sebep yokken, su dolu bu bardak patlamış. Çocuk bunun ardından kilo kaybetmeye ve sürekli ağlamaya başlamış. Doktora başvurduklarında, yapılan tetkikler sonucu, bebekte fiziksel bir rahatsızlığa rastlanmamış.

Tedavi elbette yarıda bırakılmamış ama aile bebeğin yatağının altına bir bardak su koymayı bir kez daha denemiş. Çocuk gözle görülür biçimde iyileşmiş. Bir bebeğe bile kötü etkiler göndermekten çekinmeyen, ruhu ve vicdanı kararmış insanların olduğunu bilmek ne kadar korkunç değil mi?

Kına ve negatif güçlere karşı korunma  / Tedavi.

kına 300x167 - Farklı kültürlerde kötü güçlerden korunma. 2

Kına, genellikle Akdeniz ülkelerinde ve yakın doğudan gelmedir. Aynı zamanda Mısır ve Hindistan’da kullanılır. Kına dövmeleri yapılmakta olup, kına batılıların da ilgisini çekmiştir günümüzde.

Tunus’ta, ateşli hastaları iyileştirmek için tabanlarına kına sürülür. Halk bunun faydasını o kadar çok görmüştür ki, Tunus’ta halen kullanılan bir tedavi ve negatif güçlere karşı korunma yöntemidir.

Araplara göre: Kına tabanlara sürüldüğünde, vücuttaki zehri alır. Dolayısıyla bu yöntem onaylanmış görünmektedir. Zehirlenmenin ter yoluyla, en çok tabanlardan atıldığı düşünülürse, neden olmasın?

Ayrıca tabanlar tüm bedenin organlarının tepki noktasıdır. Kök çakranın rengi olan kırmızı ayak tabanlarında pekala etkin bir renk terapisi görevi yapabilir. Ayakların sürekli soğuk olmasından yakınan, korku ve endişe duyguları duyan biriyseniz, ayaklarınızın altına biraz kına sürmeyi deneyebilirsiniz.

Araplara göre: kınanın kırmızı renginin negatif varlıkları kaçıracağı görüşü yaygındır.

 

Yukarıda yazılanlar, Brian O. Hodapp ve Irıs Rınkenbach’ın yazılarından alıntıdır.

 

Romanımda benzer konular işlenmiştir. Aşağıdaki linke tıklayarak göz atabilirsiniz.

Leave a Reply