GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.

 

SEYRETMEMİŞ OLABİLECEĞİNİZ BELKİ DE TEKRAR SEYRETMEK İSTEYEBİLECEĞİNİZ gizemli filmler, gizemli diziler,

Gizemli filmler, gizemli diziler için örnekler: 

Eğer meleklerin ya da alışılmadık konuları içeren filmlere meraklıysanız, fantastik ve gizemli  temalara sahip birkaç filmi önereceğim.

2007 yılı Avustralya yapımı ilk filmimiz GABRIEL ya da vizyon adıyla ‘’ Kayıp dünya’

Spartacus dizisinden tanıdığımız, aramızdan ayrılan Andy Whitfield’in  Gabriel rolünü üstlendiği film oldukça karanlık bir havaya sahip. Yönetmenliği Shane Abbess tarafından gerçekleştirilmiş.

Cebrail 212x300 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.spartacusx large 300x275 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.

Filmin konusu çok kısaca şöyle: 7 düşmüş melek ve 7 baş melek, yüzyıllardır dünyada savaşıyorlar. Yalnız, bu savaşı görkemli kanatlarıyla değil, sıradan insan bedenleriyle yapmak ve insanların tabi oldukları fizik kanunlarına uymak zorundalar. Bu ne demek? Yani vurulurlarsa, yaralanabilir hatta ölebilirler.

Dünyada süren karanlık, Gabriel’in buraya gelmesine sebep oluyor. Sebep sadece bu değil. Ondan önce gönderilen 6 baş melek, düşen meleklerle yaptıkları savaşta mağlup olmuşlardır.

Burada filmi uzun uzun anlatıp spoiler vermek istemem ama karanlık atmosferli filmleri seviyorsanız , gizemli filmler için güzel bir örnek, melek temalı filmleri çok farklı açıdan görmek istiyorsanız seyredin derim. Üstelik Andy Whitfield’i canlı olarak görmek yürek burkucu da olsa güzel.

 CONSTANTINE

keanu 212x300 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.images 2 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.

Gizemli filmler, için iyi bir seyirlik, Bir private dedective/özel dedektif olan john Constantine, özel yetenekleri olan ve doğaüstü, açıklanamayan olaylarda etkili, giziemli bir kişidir. Bu karakteri canlandıran Keanu Reeves bence filmde oldukça başarılı bir performans çıkarmış. Los Angeles’da (Melekler şehri) yaşayan dedektifimizi karanlık bir dosya beklemektedir. Bu arada dedektif, ölü insanları ve dünya dışı varlıkları da görebilmektedir. Aynı zamanda cehenneme gidip, oradan dönebilen tek kişidir.

constantine4 300x169 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.

Ketum ve aynı zamanda katolik inancına sıkı sıkıya bağlı olan polis Angela ve   kural tanımaz Constantine’in yolları kesişir. Angela’nın ikiz kardeşi intihar etmiş olarak kayıtlara geçmiş olsa da Angela buna inanmak istemez çünkü kardeşi dini inançları güçlü bir insandır. Bundan sonrası, iblisler, cehennem yaratıkları ve birçok doğaüstü olayla  sizi koltuklarınıza bağlayacaktır.

tilda 200x300 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.

Tilda Swinton

Elbette Tilda Swinton’ın muhteşem performansı ve üstlendiği karakterden bahsetmiyorum bile. Ama filmi seyretmeyenler için daha fazlasını açıklayarak film keyfinizi kaçırmak istemem.

gizemli filmler, gizemli diziler,

LEGION. KIYAMET MELEKLERİ.

legion movie 300x240 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.

Dünyada karanlık kol gezmektedir. İnsanoğlu korkunç günahlar işlemekte ve Tanrıya inanmamaktadır artık. İnsanlığın sonu getirilecektir. Kıyamet melekleri bu vazifeyle dünyaya iner. İnsanlığın tek bir ümidi kalmıştır:  Amerikanın ortasında, ıssız bir restrona sıkışmış, yozlaşmış insanlar ve bir de Başmelek Mikail!

FALLEN.Dizi

Fallen Sezon 1 1312296021 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.Fallen Resimleri

Tanrı insanı yarattığında, tüm melekler ona secde ettiler. Biri hariç.

Şeytan Tanrı’nın yaratısı, insan denilen bu yaratığı, pek zayıf ve kendinden çok aşağı gördü ve onun karşısında eğilmektense, Tanrı’ya isyan etmeyi tercih etti. Kendisine bağlı bazı meleklerle büyük bir savaş başladı böylece.

Elbette Tanrı karşsısında bu asi melekler yenildi ve sonsuza dek cennetten sürüldüler. Şeytan ve ordusu, dünyada fani kadınlar aldı ve bir soy başlattı: Nefilimler. Tanrı buna çok öfkelendi ve onları dünyadan tamamen yok etmek için Büyük Tufanı başlattı. Şeytan ve onun yandaşları, bilinmeyen karanlıklara hapsedildiler. Ama şeytan içinde bir ümit besledi. Bir nefilim hayatta kalacak ve onu zincirlendiği karanlıktan kurtaracaktı.

Mini dizi olarak, üç bölümden oluşan Fallen , Vampir Günlükleri dizisinde  oynayan Paul Wesley ‘in varlığıyla çok daha ilgi çekici bir hal alıyor. Gizemli diziler için iyi bir örnek olduğu söylenebilir.

gizemli filmler, gizemli diziler,

SENSE 8.Dizi

sense8 1451818067 - GİZEMLİ/İLGİNÇ/KARANLIK FİLMLER/DİZİLER.sense8 sinemalar ile ilgili görsel sonucu

Wachowski kardeşlerin yönettiği bir dizi nasıl olabilir? Matrix serisinin yönetmenlerinden bahsediyoruz….Yeryüzünün farklı 8 ülkesinden,birbirleriyle hiçbir fiziksel bağı olmayan 8 kişinin, inanılmaz bir biçimde birbirleriyle olan bağlantıları etrafında kurgulanan harika bir  NETFLİX dizisi.

Bu 8 kişi arasında hangi karakterler yok ki:

Üçüncü sınıf filmlerde oynayan, gay, Meksikalı bir aktör, İzlandalı bir D.J,  Amerikalı bir polis, Hintli bir güzel, Alman bir gangaster, Afrikalı bir şoför,  Transeksüel bir hacker, Koreli bir iş kadını…. Elbette, kötü adamlar…

Aklınızı ve idrakinizi zorlayacak, sürekli heyecanlı sahneleriyle Sense 8 muhteşem bir dizi. Wachowski kardeşler, fazlaca  ve gereksiz açık sahneleri saymazsak, gerçekten harika bir dizi yapmışlar.

 

DARK(Dizi)

”the question is not where But when” (Soru şu: Neresi, değil. Ne zaman”)

gizemli filmler, gizemli diziler,

Gerçekten de adı gibi karanlık bir dizi. Gerek konusu, gerekse çekim havası gayet karanlık ve gizemli diziler için harika bir örnek.  Zaman, paradox, zamanın liner olmaması gibi konulara aşinaysanız, gizemli ve bir o kadar da bilimsel gerçeklerle bağlantısı olan hikayeler hoşunuza gidiyorsa kaçırmayın. Sağlam kafayla seyretmeniz tavsiye olunur. Zira burada paradoxlardan bahsediyoruz:)

dark dizi ile ilgili görsel sonucu

gizemli filmler, gizemli diziler,

MELEKLER ŞEHRİ. Film

Melekler şehri. ile ilgili görsel sonucu

” Rüzgarı yüzünde hissedemedikten sonra kanatların ne önemi var?”

 Hastasını ameliyat sırasında kaybeden Dr. Rice, kendine güven sorunları yaşamaya başlamıştır. Seth adlı bir Los Angeles meleği, hastanede ölen kişilere rehberlik yapmak için Dr. Rice’ın çalıştığı hastanede bulunmaktadır. Kendine güvenini artık kaybeden doktora yardım etmek için bir süre daha dünyada kalmaya karar verir. İlerleyen zaman içerisinde, Seth gizemli bir yabancı olarak görülmeye başlar ve doktor Seth’e aşık olur. Bu aşk karşılıksız değildir.

Seth doktorun aşkına karşılık verebilmek için melek olmaktan feragat etmek durumunda kalır. Elbette işler düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır.

Başrollerde Meg Ryan ve Nicolas Cage. 1998 yılı filmi.

OLD BOY/İHTİYAR DELİKANLI
Film.gizemli filmler, gizemli diziler, 
  Ailesiyle birlikte mutlu bir hayat süren Oh dae isimli işadamı,durduk yere kaçırılır. Bayıltılmış olan adam, ayılınca kendini tecrit edilmiş bir otel odasında bir başına bulur. Bu odadan çıkmak imkansızdır. Oh Dae bir oyunun içinde olduğunu anlar. Yıllar geçse de bu odadan çıkamamakta, gitgide aklını yitirmeye başlamaktadır. Odada bulunan televizyondan karısının öldürüldüğünü öğrenir. Ve bir anda on beş yıl tutsak edildiği odadan azat edilir. Oh Dae intikam yemini eder. Fakat başına gelen bunca şeyin sorumlusu kimdir? Ve bunları neden yaşamıştır? Sürpriz finalle biten film, son sahnesine kadar gizemli yapısı ve hareketli sahneleriyle seyircisini sıkmaz.
OLD BOY ile ilgili görsel sonucu

 

 

Yazıyı beğendiyseniz beğeni tıklayınız ve paylaşınız. SEARCH/Arama bölümünden aradığınız konuyu yazarak ulaşabilir , ETİKET  bölümünden direk konuları seçebilirsiniz. Teşekkürler.

İlginizi çekecek bazı filmlerin linkleri aşağıdadır.

 

 

 

Leave a Reply