Nekromansi /Ölü çağırma ölülerle iletişime geçme

Nekromansi ,Ölü çağırma.

Nekromansi /Ölü çağırma ölülerle iletişime geçme olayına verilen addır. Ölülerle iletişime geçmenin amacı: onlardan çoğunlukla geleckte olacaklara dair bilgi alamk amacını taşımaktadır.

  Nekromansi İlk nerede ortaya çıktı?

İsrail, Çin ve Grek ve Romalılarda da kullanılan Nekromansinin kökeni Babil ve Mısır’a dayanmaktadır. Ortaçağ dönemine buralardan geldiği düşünülmektedir.

Nekromansi ,Ölü çağırma

 Hıristiyan klisesi nekromansi için ne düşünüyor?

 Tahmin edilebileceği gibi Katolik Hıristiyan  aleminde nekromansi kesinlikle yasaktı. Bunu yapanlar şeytanla iş birliği yapmış sayılacak kadar sert ithamlarla karşı karşıya kalabiliyorsa da klise içinde gizli bir grup nekromansiye inanılmaz derecede ilgi göstermiş onu son derece popüler hale getirmişlerdir.

Nekromansi o kadar popüler hale geldi ki; Kilisedeki bu gizli grup ölülerle hatta meleklerle iletişime geçebilmek için büyü kitaplarına dahi başvuruyor falla ve majiyle ilgili çalışmalar yapıyordu.

Simyacılar dahil rahipler bu işe dört elle sarıldılar. Bunun için büyü kitaplarının yanı sıra kadim kaynaklardan özel şifreli alfabelere dâhil başvurmayı ihmal etmediler.

 

 

 Anadolu’da Nekromansi ,Ölü çağırma var mıydı?

Ortaçağ öncesi Anadolu’sunda  ölüler kadar şeytani ruhlarla(ne gerek varsa?!) iletişime geçme metotları vardı.

Önce yere belli ölçülerde çukur kazılıyor sonra ölü çağırma işlemi başlatılıyordu. İnanışa göre kazılan çukurlar yer altı dünyasıyla iletişime geçmek için kullanılmaktaydı bu bir çeşit portal vazifesi görüyordu. Yaşayanlar ve ölüler dünyası arasında bir kapı.

Avrupalı özel eğitimli bir grup 12 yüzyıl sonu ve 13. Yüzyıl boyunca Anadolu ve Arap kaynaklı büyü el yazmalarını çevirdiler. Bunları nekromansinin temel metinleri olarak kullandılar.

Elbette metinlerde dini semboller diğer bilgilerle sentezlenerek katkıda bulunmaktaydı.

 

Nekromansi ,Ölü çağırma

 

 

Necromanser araçları nelerdir.

Ortaçağ ölü çağırıcısının ölü çağırmak için özel araçları vardı. Bu araçlar, kurban verme, çember ve kılıçlardı.

Sihirli alfabeler büyük güçlere sahipti.  Yere çizilen dairelere Hıristiyan ve gizli ilimler sembolleri eşlik ediyordu

Bedensiz varlıların memnun edilmesi çok önemliydi. Bu sebeple:  sadece hayvanlar değil, insanlarda kurban ediliyordu!

Önemli eserler.

Konu üzerine önemli eserler Rahip Tritmeus ve onun talebesi Agrippa tarafından kaleme alınmıştır.

 

Heinrich Cornellius Agrippa ad hala gizemini korumakta gizemli konular üzerine araştırma yapan insanların hâlihazırda ilgisine mazhar olmaya devam etmektedir.

Kendisinin Okült felsefeye dair 3 ciltlik bir kitabı bulunmakta olup bu kitaplarda kendisinin yarattığı düşünülen bir alfabe, kadim büyü formülleriyle, nekromansi için özel tablolar bulunmaktadır.

 

 Heinrich Cornellius Agrippa hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 Nekromansi ayinindeki uygulamalar.

Nekromanser kılıcı alır. Bir çember çizili, özel sembol ve alfabeler bu çemberin çevresine özenle yazılır. Bu işlem titizlikle yapılmalıdır. Çünkü bu şekilde ölü çağırıcı kendine korunaklı bir alan yaratmaktadır.

Hemen sonrasında yere kazılan çukurdan iblis ruhlu bir yaratık çıkar. Çember nekromanseri koruyacağı için nekromanser kendinden emin bir takım büyülü sözleri sürekli söyler durur böylece iblis güçsüz hale gelir.

Çembere dahil olan 2 kişinin vazifesi ölüden gelen mesajları kaydetmek ve zamanı gelince iletmektir.

Yazımızı beğendiyseniz Beğen’i tıklayarak paylaşınız. ETİKET bölümünde yazılan konu başlıklarına tıklayarak, ilginizi çeken konulara ulaşacağınız gibi, SEARCH/Arama kısmına aradığınız konuyu direk olarak yazarak da ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Kaynak: NTV yayınları şifreler kitabı.

 

Leave a Reply