Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz St. Germain Kontu.

 

 

Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz St. Germain Kontu.  Ölümsüzlük insanoğlunun en büyük hayali.   Genç kalabilmek için yapılan onca şeyden bahsetmiyoruz.

Ölümsüz olmak, sonsuza dek yaşamak insanların ulaşmak istediği imkansız bir hedef mi? Yoksa imkansız olanı istemeye cüret etmiş bir kısım özel insanın çoktan ulaştığı bir menzil mi?

Bu satırda yazılanlar bir fantezi değil. Şöyle bir çevrenize baktığınızda insanların genç kalmak için nelere katlandığını, ne kadar para harcadığını görebilirsiniz.

Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz St. Germain Kontu.

Bu konuda piyasaya sürülen kozmetik ürünler devasa bütçelere sahip. Ve kozmetik ürünler genç kalabilmek için piyasaya yasal olarak sürülen en masum ürünler. Diğer metotları söylemeye dilimiz varmıyor.

Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz St. Germain Kontu.

Ölümsüzlük için ciddi bir şekilde çalışanlar var. Mesela insanları ölmeden dondurmak ve sonra zamanı geldiğinde tekrar hayata döndürmek gibi yöntemler aklımıza ilk gelenler.

Peki. Gerçekten ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz olabilmeyi başaran biri ya da birileri var mı?

Varsa bile elbette onların ropörtaj vermelerini ya da  youtube da video hazırlayarak. Nasıl ölümsüz oldum demelerini beklemiyoruz zaten ama bir ipucu mutlaka bırakmış olmalılar.

Şimdi ölümsüzlük konusuyla adı çokça anılan bir kişiden bahsetmek istiyoruz. St. Germain Kontu.

 

Ölümsüz St. Germain Kontu:  St. Germain kontu tam olarak kimdir, nereden geliğ nereye gitmiştir, kesin olarak bunun bir açıklaması yoktur.  Onun hakkında söylenen şeyler, birden fazla, onlarca dil bildiği, engin bilgi ve görgü sahibi olduğudur. Ve her yüzyılda bir bir yerlerde göründüğü!

Gizli tarikatlar içinde bulunduğu da bilinen St. Germain kontu filmlere ve romanlara çokça konu olmuş,  ölümsüzlük denince akla ilk gelen fenomenlerden biri hatta en önemlisidir.

st germain 300x231 - Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz St. Germain Kontu.

 St. Germain Kontu ilk ne zaman ortaya çıktı?

1745 Yılı Londra St Germain kontunun ilk görüldüğü yer ve tarih olmuştur. Takip eden yıllarda Fransız devrimine karışan bir casus olduğu düşünülerek tutuklanmıştır.

St. Germain Kontu bu olaylardan yakasını sıyırabildiğinde bütün Avrupa’yı gezmiş ve boy göstermiştir.

Elbette buralarda kendine nüfuzlu dostlar edinmeyi de ihmal etmemiştir Kont.

 

lümsüzlük 300x300 - Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz St. Germain Kontu.

Nüfuzlu dostları sayesinde saraylara girip çıkarmayı başarmış Kont, Gençlik iksirini keşfettiğini söyleyerek çevrede büyük hayranlığa ve tanınırlığa sahip olmuştur.

Saray yemeklerinde tuhaf ve inanılması güç şeyler anlatan bir kişi olmasıyla kendine hayran bıraktığı insan sayısı çoğalmıştır. Bu hikayelerden biri:

Hz. İsa’nın suyu şaraba çevirmesiyle ilgili olandır. Kont tam da bu sırada Hz. İsa’nın yanında olduğunu anlatmıştır.

Elbette insanlar sırf o öyle söyledi diye ona hemen inanacak değillerdi.  Fakat Kont öyle ayrıntılar ve tarihi bilgiler veriyordu ki; en inatçı olanların bile akıllarına allak bullak ediyordu.

Öyle ince ayrıntılar veriyordu ki; konunun uzmanı olan kişiler neredeyse küçük dillerini yutuyor ona karşı muhalefette bile bulunamıyorlardır.

Fransız bir sanatçı, onun her şeyi bilen adam olduğunu söylerdi. Bu lakap St. Germain kontuna yapışıp kalmıştır.

  Yetenekleri ise inanılmazdı kont hazretlerinin.

Elmas dahil bütün hatalı madenleri kusursuz biçime getirebiliyor ve onlarla muazzam işler ortaya koyabiliyordu. Aynı anda 2 hatta 3 zor ve dikkat gerektiren işleri yapmak onun için çocuk oyuncağıydı.

Bu kadar şeyi nereden öğrendiniz kont hazretleri diye sorulduğunda; kont hiç tereddüt etmeden; Eğitimim Piramitlerden cevabını veriyordu.

Kendisi hakkında yazılan biyografi kitabı: St.Germain/ Kralın sırrıdır.

Ünlü düşünür Voltaire bile St. Germain Kontu için şu kelimeleri kullanmıştır: Her şeyi bilen ve bir gün olsun yaşlanmayan adam.’’

St. Germain kontu bir okültist, simyacı, diplomat, tıp dalında uzmanlığı olan ve belli zamanlarda yer değiştiren(yaşlanmadığı fark edilmesin diye) dehşet zengin bir adam.

St. Germain kontunun film ve romanlara konu olduğundan bahsetmiştik. Yeri gelmişken söyleyelim Umberto Eco’nun  Foucault Sarkaçı adlı eserinde kont kitabın baş karakterlerindendir.

umberto eco 207x300 - Ölümsüzlük mümkün mü? Ölümsüz St. Germain Kontu.

 

Ölümsüz St. Germain Kontu ve ilginç bir konuşma:

Kontun evinde verilen ziyafetlerin birinde St. Germain kontu Pontius Pilatus valiyi tanıdığından bahsetti.( İsa’nın çarmıha gerilmesine izin veren Romalı vali) Buna ek olarak valinin sarayını ve akşam yemeğinde olanları tek tek anlattı.

Yemeğe davetli olan ve  konuşmadan rahatsız olan kardinal kontun uşağına dönüp sordu:

Siz dürüst  ve saygıdeğer bir adama benziyorsunuz. Efendinizin değersiz madenleri altına çevirebileceğini kabul edebilirim. Sadece geveze bir adam da olabilir ama söyleyin bana Pointius Pilatusu gördüm ve en az 2000 yaşındayım demesi inanılacak bir şey mi? Sizce de bu kadarı mübalağa değil mi?

Uşak kardinalin kendisine sorduğu bu soru karşısında gayet rahat şu cevabı verir:

Bilemiyorum Haşmetmeapları ben saygıdeğer kont hazretlerinin uşaklığını henüz 450 yıldır yapıyorum.’’

Kaynak: Umberto Eco: Foucault Sarkaçı

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply