Roman Bölümleri-Melek Günlükleri/Babil Büyüsü. Novel: Angels’ dıary

For  ENGLISH please click the link below or copy-paste.

https://www.wattpad.com/myworks/128704296/write/495832276

 

Roman Bölümleri-Melek Günlükleri/Babil Büyüsü. Melek Günlükleri, Babil Büyüsü, Online hikaye oku, online kitap oku

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.

The novel was showed here just for information. Copyright © inc. All rights reserved on behalf of my name.  The story was approved by official authorities .No part of this story may be reproduced or transmitted in any form or by any means, electronic or mechanical including photocopying, recording or by any information stroge and retrieval system without permission in writing from the author.

 

                   Melek Günlükleri/Babil Büyüsü.

Melek Günlükleri, Babil Büyüsü, Online hikaye oku

Yazan: .A GÖKYOLCU

 

‘’Ne kadar uzun ve karmaşıksa da, her yazgı gerçekte bir tek an içerir;

İnsanın kim olduğunu anladığı an.’

….Zaman içinde bir kere olan sonsuzlukta hiç durmadan yinelenir….

….Doğum anından ölümüne bir insanın başına gelebilecek olayların tamamının kendi tarafından önceden belirlendiğini okudum. Demek ki; her savsaklama önceden düşünülmüş, her rastlantısal karşılaşma bir randevu, her küçük düşme bir tövbe, her başarısızlık gizli bir zafer, her ölüm bir intihar idi.’’ Jorge Luis Borges.

‘’…Senin için tuzak kurdum, ey Babil,

Bilmeden tuzağıma düştün.

Bulunup yakalandın,

Çünkü RAB ’be  karşı çıktın.’’ 

Yeremya-50/24-Tevrat.

 

UYARI. Roman da geçen bazı büyü materyalleri ve uygulamaları bilinçli olarak eksik verilmiştir. Amaç büyücülüğü ve büyüyü teşvik etmek veya öğretmek değildir, olamaz da. Büyü teması: Romanın kurgusu için kullanılan motiflerden biridir yalnızca.

Bu eserin oluşmasında ve yayınlanmasında başta yazar olmak üzere emeği geçen hiçbir kimse veya kurum hikâye de yer alan büyü ve materyallerinin tavsiye edilmesi yahut kullanılmasından kesinlikle mesul tutulamaz… Bu roman sadece bir kurgudur. Gerçek kişiler ve kurumlarla olabilecek benzerlikleri sadece bir tesadüftür.

 

‘’Arşın yedi katını aşmak ve Tanrı’ya ulaşmak,

İster misin kaderini yeniden yazmak?

Peki, kim çıkabilir Tanrı katına? Kim dokunabilir kader kitabına?

 Günahtan uzak ellerin sahibi.

Var mı dünyada böyle tek bir tanesi?’’

antika kitaptan alıntıdır.

 

                        Birinci Bölüm:   Ruhun karanlık gecesi.

Melek Günlükleri, Babil Büyüsü, Online hikaye oku, online kitap oku

İşkenceler tarihi kitapçığından bir bölüm

Melisa, resimlere nefret dolu bir tiksintiyle baktı ve İşkenceler tarihi kitapçığının sayfasını çevirdi.

‘..Bu idam yönteminde, kurbanlar baş aşağı asılarak bilinçleri yerindeyken bir testere yardımıyla ikiye ayrılırdı. Yöntem Asya ve Avrupa tarihinde kullanılmıştır. bknz 1.ve 2. Resimler.’

‘..Kurbanların baş aşağı asılmalarının sebebi; Kanın beyne hücum etmesi ve böylece canlı canlı kesilirken acıyı daha fazla hissetmeleri içindir. Ortaçağda suçlular bu yöntemle aşağılanarak cezalandırılırdı.!’

Yirmi dört saat önce işlenen bir cinayet, bu kitabın sayfalarına getirmişti Melisa’yı. Uzun ve mide bulandırıcı bir yolculuktu bu. ‘’Böyle bir şeyi, kim neden yapsın?  Bu cinayetin sebebi nedir?’’ Kendi kendine söylendi ve ağzında halen yakmadığı sigarası bir aşağı bir yukarı sallandı.

Cinayetlerin türlü sebepleri vardır. Ama genelde, birkaç nedeni geçmekten uzak, sıradan, tahmin edilebilir şeyler olurdu bunlar: Para, aşk, kıskançlık, intikam. Ne kadar karmaşık görünürse görünse sebepler neredeyse hiç değişmezdi. Bunları aklında sıralarken bile canı sıkılmıştı.

Her gün aynı işi yapan insanların üzerine sinmiş, bıkkınlıklarla karşılardı böyle vakaları. Genelde kolay çözülen davalardı bunlar.

 Para hırsı, aşk, kıskançlık ve intikam, az çok her insanda bulunan bu hisler, neden sadece bazılarında cinayet işlemeye götüren sebepler olurlardı? İnsana ne çeşit bir gen ya da evrimin hangi kayıp halkasının eksikliği bu dehşet verici korkunç şeyleri yaptırıyordu?

‘’Homo sapiens… İnsan cinsinin zeki türü.‘’ diye yazdı not defterine. Parantez açıp, yeni bir şey bulmuş bilim adamı gibi, ekledi. ‘’ (usta katiller) ‘’

Yine de bu cinayette kendisini bile heyecanlandıran bir şey bulmuştu: Sıra dışılık,  bir tür orijinallik, kendini adamışlık. Elbette bu tuhaf ve herkesçe yadırganacak heyecanından kimseye bahsetmemişti henüz ve bahsetmeyecekti de.

Melek Günlükleri, Babil Büyüsü, Online hikaye oku, online kitap oku

 

Böyle bir cinayet mahalliyle ilk kez karşılaşmıştı. Ayak bileğinden bağlanarak, baş aşağı sarkıtılan kurbanı, daha doğrusu kurbanın geriye kalan sadece sol kısmını gördüğü o an, midesi şiddetle bulanmıştı. Bir zayıflık olarak nitelediği o halini,  utanç veren bir anı gibi aklından uzak tutmaya çalışıyordu şimdi. Burnunu sızlatan kokuyu sanki halen alıyormuş gibi, küfretti. Ağzındaki sigara, bağdaş kurarak oturduğu yatağının üzerine düştü ve beyaz çarşafın üzerinde kımıltısız durdu. Melisa aldırmadan;

‘’Adamın yarısı bile yok!’’ dedi dehşetle ve her zamanki gibi kaşlarını çattı. Alnının ortasında gitgide daha da belirginleşen çizgileri bu alışkanlığına borçluydu.

melek günlükleri 1 1 300x221 - Roman Bölümleri-Melek Günlükleri/Babil Büyüsü. Novel: Angels' dıary

İnternetten aldığı çıktılarla,  kitapçığı yatağının üstüne fırlattıktan sonra, yine yatağının üstüne yayılmış, olay yerinde çekilen fotoğraflara bakmaya başladı. Sayısını unutmuştu kaç kez baktığının. Yüzünde acımayla karışık bir tiksinti çizgisi oluştu. Tam dudaklarının altında katılaşır gibi olan bu çizgi çok çabuk kayboldu. Bu arada yatağın üstüne düşen sigarasını bir çırpıda alıp tekrar dudaklarının arasına tutturdu. Ona tutunarak güç alıyor, midesinde ki yanmayı onu ısırarak unutmaya çalışıyordu.

 

‘ Baş aşağı sarkıtılmış… Sol ayak bileğinden kalın bir iple bağlanmış;

İp oldukça kalın.

Tavana asılmış, çelikten bir çengel!, Terk edilmiş metruk bir kilise.

Şehrin hemen dışında.’

 Melek Günlükleri, Babil Büyüsü, Online hikaye oku, online kitap oku

Romanın ikinci bölümü için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

Roman hakkında samimi ve küçük bir fragman için aşağıdaki linki tıklayınız.

 

Leave a Reply