Uzaylılar var mı? Uzaylılar üstüne ilginç bilgiler.

Uzaylılar var mı

Bu soruya herkes kendince bir cevap verebilir. Kimi: Uzaylılar var mı diye sorulduğunda bunun uydurma ve ilgi çekmek gündemi değiştirmek için düzenlenen bir pop kültürü kandırmacası olduğunu söylerken, kimisi: Uzaylılar var mı denildiğinde buna neden olmasın gibi retorik bir soruyla cevap verebilir.

Uzaylılar var mı

Peki Stephen Hawking gibi bir bilim adamı konuya dâhil olursa ne olur?

Stephen Hawking bilindiği gibi İngiliz bir bilim adamı ve evrenbilimcidir. Görüşleri bilim dünyasında son derece saygın bir yerde olmakla birlikte, beyan ettiği her düşünce aynı çevrelerde aynı saygınlığı görmekle  biraz da tedirginlik yaratabilir.

Buna göre uzaylılar var mı sorusuna Stephen Hawking’in verdiği cevap kısaca şudur: Evet. Uzaylılar var.

uzaylılar var mı

Stephen Hawking

 Uzaylılar var mı?

Stephen Hawking, uzaylıların evrende var olduğunu fakat onlarla temas kurulmasının

son derece tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini açıklamıştır.

Discovery TV kanalına açıklamalarda bulunan Stephen Hawking :

kendisine yöneltilen uzaylılar var mı sorusuna bu şekilde cevap verdikten sonra şu eklemelerde bulundu:

‘’Milyarlarca galaksi, milyarlarca yıldız evrenimizde mevcut, buna göre yalnızca dünya da yaşam formları var demek akıldışıdır. Ama asıl mesele bu değil. Asıl mesele: Diğer galaksilerde var olan bu yaşam formlarının insanlığa bakışı ve neye benzedikleri. Öte yandan dünya dışı bu varlıklar insanlık için tehdit oluşturmaktadır. Onlarla temasa geçmek gerçekten tehlikelidir.

Böylesi zeki varlıkların dünyamıza yapacağı bir keşif gezisi bizler açısından pek de olumlu sonuçlanacağa benzemiyor. Buna bir örnek vereyim: Colomb’un Amerika’yı keşfi ve yerlilerin trajik sonu. Yeterince açık mı?’’

uzaylılar var mı

Onların iyi mi kötü mü olduğunu tartışmak bana düşmez ama haklarında bu kadar çok şey söylenen, kitaplar yazılan ve UFO görüntüleriyle viral videolar olan varlıklar hakkında onların türlerine dair yazılmış kitaplarda bulunmaktadır. Reptilian cinsinin içimizde yaşadıklarını söyleyenler hatta onların ünlü simalarda görüldüğünü iddia edenler vardır.

uzaylı ırkları ile ilgili görsel sonucu

Bu konuyla ilgili olarak internette birçok video bulabilirsiniz. Öte yandan dünya da çekilen birçok UFO görüntülerini de bulmak mümkün. Elbette bu konuda suistimal edilen bir konu olduğundan bir çok sahte görüntünün olduğunu da bilmek lazım.

Ülkemizde de yakalanan UFO görüntüleri vardır. Bunların bazıları gerçekten de insanı hayrete düşürecek kadar gerçek görünse de yine de elimizde ortaya uzaylılar var mı sorusuna kanıt teşkil edecek bir şey vardır demek güç.

 Fakat Carl sagan dediği gibi evrende sadece biz varsak bu kadar yer boşuna israf edilmiştir sözü de aklımızdan çıkmaz.

İlgili resim

 

Amerika’da 1947 yılında yaşanan Roswell olayında UFO düşmesi sonucu yaşananlar halen konuşulmakta ve bu konular çevresinde binlerce kitap yazılmaya ve filmler, diziler çekilmeye devam etmektedir.

arrivals film hakkında ile ilgili görsel sonucu

Benim son yıllarda çekilen en iyi uzaylı temasını işleyen filmlerin ilk sırasına koyduğum film: Arrival’dır.

Uzaylı var mı sorusuna çok farklı bakış açısı getiren Arrival hakkında ayrı bir yazı yazılır ancak şimdilik diyebileceğim uzaylılar var mı sorusu sizin de aklınızı karıştırıyorsa bu filmi seyretmenizdir.

Bu filmde klasik uzaylı istilası tarzı bilindik Amerikan biçimi aksiyonlar silsilesi olmasa da gerek oyunculuklar, gerekse filmin felsefesi konuyla ilgilenenlere farklı bakış açıları kazandıracaktır.

Filmin bir romandan uyarlandığını da belirttikten sonra yine son derece ilginç bir belgesel olan siyah giyen adamları yazımızın sonuna ekliyor ve uzaylılar var mı sorusuna cevap arayanlara seyretmelerini tavsiye ediyoruz.

 

Leave a Reply