Yer altından gelen sesler. Paranormal olaylar.

Yer altından gelen sesler. Paranormal olaylar.

Yer altından gelen sesler. Paranormal olaylar.

Rusya’nın steplerinde, başı sonu görülmeyen topraklarda çok tuhaf ve oldukça derin ve büyük bir çıkur tespit edilir. Burası Kola yarımadasıdır ve Murmansk sınırlarında bulunmaktadır.

Bilim insanları bu derin çukuru neyin açtığını araştırmak istediler. Bu derin çukur bir meteorun düşmesiyle mi açılmıştı yoksa yer altı katmanlarında olan bir patlama sebebiyle mi oluşmuştu? Bu soruya cevap bulunması gerekiyordu.

Cehennem çukuru diye tabir edilen yerle ilgili bilgiler  uzun zaman bir sır olarak kaldı ta ki Sovyetler birliğinin dağılmasına dek.

Sovyetlerin dağılmasıyla bu çukur hakkında Avrupa’da haberler yayınlandı ve olay tüm Avrupa’da oldukça ilgi çekti daha sonra doğal olarak dünyaya yayıldı.

Yer altından gelen sesler. Paranormal olaylar.

CEHENNEM KUYUSU.

KGB dosyaları ifşa ediliyor.

Sovyetler birliğinin dağılmasından sonra bazı gizli belgeler, CIA ve MI6(İngiliz İstihbarat Teşkilatı) eline geçmiştir. İşte bu dosyalardan biri cehennem çukuruyla ilgili olandır ve son derece ilginç bilgileri barındırmaktadır.

Yer altından gelen sesler. Paranormal olaylar.

 Peki. Sovyetler burada ne yaptı?

Sovyetler birliği dağılmadan evvel buraya bilim insanları göndermişlerdi. Yapılan sondaj çalışmaları titizlikle yürütülüyor ve raporlanıyordu. Derin çukurda yapılan sondaj çalışmaları bir yerde tuhaf bir aşamaya geldi. Peki. Neydi tuhaf olan?

Derin çukurda yapılan sondajla bilim insanları 13 kilometre derinliğe ulaşmıştı ki; bu derinlik yerin altında açılan en derin kuyu olma özelliğini taşıyordu. Sovyetler devasa matkaplarıyla biraz daha derinleştirme çalışması yapmaya çalıştıklarında artık daha fazla delinecek bir yer kalmadığın düşünmeye başladılar çünkü aletleri boşa dönüyordu artık. Ne olmuştu? Yerin merkezine mi ulaşılmıştı?

hellwell 300x137 - Yer altından gelen sesler. Paranormal olaylar.

Cehennem kuyusuna iniş

Bilim insanları raporlarını sunmak ve burada ne olduğunu anlamak için incelemeye giriştiler. Isı ölçüldü. Elbette sıcaklık çok olacaktı ama beklediklerinin çok çok daha üzerinde bir sıcaklık değerini ölçmüşlerdi. Hayır. Sıcaklık ölçen aletleri bozuk falan değildi. Bunu defalarca tekrarladılar. Sıcaklık 1250 dereceydi.

 

Yer altından gelen sesler. Paranormal olaylar.

 

Cehennem kuyusuna mikrofon indiriliyor.

Bilim insanları  aşağıda neler olup bittiğini ortaya çıkaracak özel bir mikrofonu yer altına indirmeye başlarlar. Evet. Sesler dumya başlarla ama bu hiçte bekledikleri türden sesler değildir.

Cehennem kuyusundan gelen sesler.

Bilim insanları bu seslerin sanki acı içinde kıvranan insan seslerine benzetirler. Aletlerde bir sorun yoktur ve kaydedip dinlemeye devam ederler. Fark ederler ki; yerin altından gelen bu sesler, bir kişiye değil sanki milyonlarca insana aittir. Hepsi acı içinde kıvranıyormuş gibi ses çıkarıyorlardır.

Bilim insanları özel mikrofonlardan gelen sesler karşısında korkmaya başlarlar. Projeyi yarıda bırakıp dönmeleri mi gerekmektedir? Buna bir türlü karar veremezler. Ama kulaklarına inanamadıkları bir şeyler oluyordur yerin altında.

 

 Özel kamera getirilir.

Bilim insanları çığlığa benzer seslerin geldiği yerin altını görebilmek için son derece özel ve hassas bir kamera talebinde bulunurlar. 2 gün sonra aşırı ısıya dayanıklı özel kamera kendilerine teslim edilir.

Bilim insanları kamerayı yerin altını görecek şekilde yerleştirir ve kameranın görüntü almasını sağlar.

Görüntüler insanı dehşete düşüren cinsten.

Kamera da elde edilen görüntülerin raporları üzerinde keşfe katılan mühendis ve bilim insanlarının imzası olmasa herhalde bu  görüntülerin ne olduğuna dair söylenen şeylere kimse inanmazdı.

Kameradan elde edilen görüntüler: Titreyen insan figürleri ve aralarından belli bir zaman aralığıyla geçen ışıktı.

Bilim insanları görüntüler karşısında şoka uğradılar. Kamera sadece birkaç dakika çekim yapabilmişti. Daha sonra anlaşılmaz bir biçimde aşırı sıcağa dayalı özel kamera ve mikrofon eriyerek işe yaramaz bir hale geldi.

 Olay örtbas ediliyor.

Ateist bir ülkede böylesi bir netice açıklanamazdı. O açıdan konu derhal örtbas edildi. Uzmanlar konuyla alakalı tek bir kelime bile etmemeleri hususunda ikaz edildiler. Bu açıkça bir tehditti.

 

Bu olay da yaşanan şeyler ne kadar doğrudur bilemeyiz. Dünyada gizli olarak sürdürülen bir çok tüyler ürpertici çalışmalar olduğunu duymuşuzdur. O açıdan dikkate almak gerekir.

Bu cehennemin sesi midir? Yoksa başka bir şey mi? Bilmek zor. Bazıları bunun yok edilen kavimlerin sesi olduğunu söylemekte bazıları  ses enerjisi ve sesin oluşumu şeklinde açıklamaya çalışmaktadır olayı.

Aslında bilindiği üzere: dünyada söylenen sözler ve çıkarılan sesler asla kaybolmazlar. Bu sadece ruhsal bir söylem değildir. Bilimsel gerçekliğe de dayanır.

Peki bilimsel gerçekliği nedir? Ses de bir tür enerjidir. Sesin gücünü hafife almamalıyız. Konu hakkında daha fazla bigi almak için aşağıda verdiğim kaynak sayfadan yararlanılabilir.

 

kaynak: http://gizemlervebilinmeyenler.com/yeraltindan-gelen-cehennem-sesleri-ve-kola-derin-sondaji-gercegi/

 

 

Leave a Reply