Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

 

Atlantis ve Mu kıtaları hakkında hemen hemen hepimiz bir şeyler duymuş ya da onlarla ilgili filmler seyretmişizdir mutlaka. Peki. Agarta ve Sahmbala’nın bu kayıp kıtlarla ne gibi bir bağlantsı bulunmaktadır?

AGARTA ŞAMBALA 300x169 - Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

Atlantis ve Mu kıtaları yıkılıp sulara gömülmeden önce insanların teknolojide en son noktaya ulaştığı yerlerdendi. Fakat insan bu ya, kibir bazılarını bunca gelişmişliğe rağmen ele geçirdi ve şimdilerde batmış olan hatta var olup olmadığı bile kesin olarak bilinmeyen bu kıtaların sakinleri çok yanlış işler yaptılar.

Açgözlülük ve kibirle gözleri kararmış olanların ihtirasları yüzünden batan bu kıtalardan canlarını kurtarmış bazı rahipler ve halkın bir bölümü, Himalayalar bölgesinde, sıra dağlar da bulunan gizli bir kent kurdular ve orada yaşamaya başladılar. İlk başlarda yeryüzünde yaşayan ve medeniyette çok geride kalan insanlara yardım ellerini uzatsalarda, malum insan her yerde insandır, bir yerde onların açgözlülüğü ve ihtiraslarından sonra dünya işlerinden ellerini çekerek gizlenmeyi tercih ettiler.

Naziler neyin peşindeydi?

Tarih boyunca başta Adolph Hitler olmak üzere bir çok insan Agarta ve Sahambalayı aradı. Hatta savaşın tam ortasında hem de işler Naziler için pekte iyi gitmemeye başladığında, özel bir Nazi bilim adamı grubu Tibet’e gönderilerek Agarta ve Sahambalanın yerini bulmak üzere görevlendirildi.

Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

Lhasa, Expedition beim Empfang tibetischer Würdenträger

Nazilerin son günlerinde 12 tane Tibetli rahibin Nazi kıyafetleri içinde diğer Nazi subaylarla beraber ölü ele geçirilmesi nasıl açıklanabilir henüz bilinmiyor ama uğruna  bu kadar şey feda edilen ve üzerinde çalışılan Agarta ve Sahambala’nın gerçekten de çok değerli bir yere sahip olduğu kesin.

Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

Atlantis ve Mu kıtasında elde edilen muazzam bilgileri kötü yolda kullanarak kıtalarını batıran ve medeniyetlerini bitiren bu insanlar kurdukları yer altı kentleriyle geçmişten ders almışlar mıdır dersiniz?

Esasına bahsi geçen kıtlarda elbette bilginin gücünün ağırlığını ve sorumluluğunu taşıyabilen kişiler de mevcuttu ve sayıları da az değildi. Ama he şeyde olduğu gibi bir durumun her zaman iki yüzü vardır.

İyiler ve kötüler. İhtirasa kapılanlar, kibirle kirleneneler ve bilgiyi hazmedebilen, her zaman iyiliğin yanında olan mütevazı bilgiler.

madam blavatsky - Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

Madam Blavatsky konuyla ilgili günümüzde bile başvurulan birçok araştırma yapmıştır

Bir’in oğulları ve  Belial’in oğulları adıyla ikiye bölünen bu insanlardan, Bir’in oğulları iyiliği temsil ederken, Belial’in oğulları adı üstünde karanlık güçleri temsil ediyordu.

İkisi arasında korkunç bir savaş başladı ve savaş kıtaların batmasıyla bitmedi ve yer yüzüne taşındı. Bu iki gruptan Bir’in oğulları Agartayı, Belial’in oğulları Shambalayı kurdular.

Agarta da yaşayanlar insanlara hizmet ederken Sahambala mensupları insanlara negatif güçleri öğrettiler. Dikkat edecek olursanız Belial: Tevrat’ta bir iblis adıdır.

Agarta da insanlığa yön veren ve hizmet eden birçok kişi yetişmiştir. Özel bir eğitimden geçirilen bu insanlar insanlığa hayatları boyunca hizmet etmişlerdir. Shambalaya gelince, insanlığa negatif güçler gösteren mensuplarının insan kurban ettiği bilinmektedir. Sonuçta her iki kentin mensupları da peşinden Nazileri bile koşturacak muazzam güçlere sahiptir.

İnsanların bazı bilgilerden uzak tutmak için Sahambala mensuplarının kurduğu kara cüppeliler adlı bir tarikat bulunmaktadır ve bunların ilk vazifesi insanlığın bilgiye ulaşamaması için İskenderiye kütüphanesini yakmak olmuştur! Yakılan kitapların arasında Atlantis ve Mu medeniyetlerinin muazzam bilgileri de bulunmaktadır.

Agarta ve Sahambala hakkında internette araştırma yaptığınız da birçok bilgiye rastlayacaksınız ama işin özeti kısaca budur.

Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

Bu iki grup vardır ve Shambala negatif faaliyetlerine hala devam etmektedir.

Yazımızın başlarında Nazilerin savaşın en kritik döneminde neden Shambala ve Agarta’nın bulunduğu iddia edilen yerlerine bir grup bilim adamı gönderdiğinden bahsetmiştik.

  Nazilerin, UFO’ya benzer savaş uçakları, kara büyülere dayalı dehşet örgütleri, kendi insanlarını sırf kurban vermek ve negatif enerji yaymak suretiyle kendi elleriyle öldürerek güçleneceklerini düşünmeleri ve bu yönde harekete geçmeleri sadece manyak bir herifin halüsinasyonlarının etkisi miydi sizce?

Not:Konuya ilgi duyanlar; The Hollow Earth kuramını kesinlikle incelemeliler.

Agarta ve Shambala. Gizli yer altı dünyaları.

 

Leave a Reply