Shigatsu wa Kimi no Uso/ Nisan Yalanın Anime

Shigatsu wa Kimi no Uso/ Nisan Yalanın Anime

 Piyano ve keman sever misiniz? Peki anime filmleri? Eğer iki soruya da vereceğiniz cevap evet ise bu anime tam size göre.

Shigatsu wa Kimi no Uso/ Nisan Yalanın Anime

Piyano ve kemanın o güzel ezgileri ve birbirinden tamamen farklı kişilikteki iki gencin bir araya gelerek size yaşatacağı güzel anlar için Shigatsu wa Kimi no Uso/ Nisan Yalanın, seyredelim.

22 bölümlük bu anime dizi olarak yayınlanmıştır. Arima Kousei çocukluğunda bir piyano virtüözü olark ünlenmiş sonra elini eteğini bu işten çekmiş, içine kapanık bir çocuktur.

Annesi ölümcül bir hastalığa yakalanan piyano hocasıdır ve bu dünyadaki günlerinin sayılı olduğunu bildiğinden, oğlu Arima Kousei’yi gece gündüz piyano çalması için çalıştırır. Zorlu dersler ve annesinin hırsı yüzünden Arima Kousei daha çocuk yaşında bir piyano virtüözü olmuştur. Ama çocukluğunu pekte yaşayamamıştır.

Arima Kousei küçük bir çocuktan başka her şeydir, bir insan metronomu, piyanonun insan şekline gelmiş hali, müzik yarışmalarının her daim birincisi.

  Bir gün kaçınılmaz son Arima Kousei’in annesini yakalar ve kadın genç yaşta ölür.

O günden sonra Arima Kousei piyano çalmayı bırakır. Kendi deyimiyle, derin sularda ve kendi çaldığı müziğin sesini duyamamaktadır. Kulakları kendi çaldığı müziğe sağırdır artık.

Bu kadar yetenekli bir çocuğun bu duruma düşmesi gerçekten kalbimizi sızlatır. İki yıl devam eden bu durum Arima Kousei’nin hayatına Kaori adlı bir keman virtüözü kızın girmesiyle bir anda değişir.

 Nisan ayında bir tesadüf sonucu tanıştığı Kaori, Arima Kousei’nin hayatını değiştirecektir.

Kaori Miyazano, müziğe kendi yorumunu katabilecek kadar cesur, eserin yapısına pekte bağlı kalmayan, içinden geldiği gibi çalan bir müzisyendir. Elleriyle değil de adeta ruhuyla çalıyordur kemanı.

Kurallara uymayan bu kız müzik yarışmasının jürisi tarafından hoş karşılanmasa da dinleyicilerin gönlünde daha şimdiden taht kurmuştur Kaori Miyazano.

Hoş olmayan bir tesadüfle tanışmış olan Kaori Miyazano ve Arima Kousei’nin müzik sebebiyle de arkadaşlıkları ilerler ve kabına sığmayan kızımız Kaori bir teklifte bulunur Arima’ya.

Gelecek yarışmada Arima kendisine piyanoda eşlik edebilecek midir acaba?

Yıllardır müzikten uzak duran ve müzik defterini kapatan Arima Kouse bu teklif karşısında korkularıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Üstelik içinden geldiği gibi çalan bu kızla, kuralalra ve notalara sıkı sıkıya bağlı Arima Kouse nasıl anlaşabilecektir?

Dahası kendi çaldığı müziği duymayan Arima nasıl olup da  bu kadar seyircisinin karşısına çıkabilecektir?

Bir başarı ve aşk öyküsünü keman ve piyano eşliğinde anime karakterlerle seyretmek eminiz birçok anime severe zevk verecektir.

Shigatsu wa Kimi no Uso/ Nisan Yalanın Anime o kadar beğenilmiş ki; bir de aynı adla filmi çekilmiş.

Konunun meraklıları için birde animenin fragmanı veriyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=sVYVcNt8F9k

Animelere meraklıysanız aşağıdaki linke tıklayınız.

http://angelsdia.com/death-note-vampire-avcisi-d-harika-animeler/

 

 

 

 

 

Leave a Reply