Death Note- Vampire avcısı D Harika animeler.

Death Note- Vampire avcısı D Harika animeler.

 

Anime filmleri sever misiniz? Sadece çocuklara göre olduklarını düşünüyorsunuz çok ama çok yanılıyorsunuz. Öyle ki; çoğu anime film içerdiği dehşet ve şiddet sahneleriyle kesinlikle küçük çocukların seyretmemesi gereken filmlerden oluşmaktadır.

Death Note- Vampire avcısı D Harika animeler.

Bu yazıda Death Note(Ölüm defteri) ve Vampi avcıs D hakkında bilgiler bulacaksınız.

Death note(Ölüm defteri) bir japon mangası yani Japonların çizgi film ve anime için kullandıkları bir kelime ve müthiş hayal gücünün eseridir. Tam bir santtır ve içindekiler sağdan sola okunur.

Death note o kadar tutuldu ve sağlam bir hayran kitlesi edindi ki, Amerikalılar onu şimdilerde Netflix kanalı için bir dizi halline getirdi. Ama bize kalırsa orijinal hali çok daha güzel ve etkileyici.

Death Note adeleti sorgulatan bir eser. Adalet kavramı ve fantastik öğeleri harika bir şekilde harmanlayan Death Note tam 37 bölüm sürmüş ve her bölümünde başından sonuna dek izleyicisinin nefesini tutmasını sağlayabilen başarılı bir animedir.

 Öyle bir defter düşünün ki; adını yazdığınız kişi saniyeler içinde ölüyor. Kişinin yüzünü görmeniz ve adını deftere yazmanız onun hayattan ayrılması için yeterli.

Death Note- Vampire avcısı D Harika animeler.

Siz bunu yapar mıydınız? Tabi ki Hayır. Diyorsanız bir daha soralım.

Peki. Adını yazacağınız kişiler eğer suçluysa ve her defasında yaptıkları yanlarına kar kalıyorsa da cevabınız Hayır mı olurdu?

Bazen adaleti kendiniz sağlamak istersiniz değil mi. Tamam bunlar büyük laflar ama Death Note tam da bu sorulara cevap veren, adaleti ve adaletin sağlanmasını sorgulayan bir anime.

Kısaca hikaye şöyle başlar. Light dah sonra adı kyra olacak, çok akıllı bir öğrencidir ve çevresindeki adaletsizlikten iyice bunalmıştır. Bir gün üstünde Death Note yani ölüm defteri yazan bir defter bulur. İsmini yazdığın kişi 40saniyede ölür diye yazan bu defterin bir eşek şakası olduğun düşünse de onu yanına alır ve evine götürür.

Haberlerde bir kişinin kreşteki çocukları rehin aldığınıı görür ve adamın adını sırf merakı geçsin ve bunun aptalca bir şaka olduğunu kendine ispatlasın diye yazar. Ve??? 40 saniye sonra rehineci ölür. Kalp krizi geçirmiştir.

Shinigami yani ölüm meleği defteri aramaya Light’ın evine gelir ve ona elinde tuttuğu defteri anlatır. Şunu da ekler; Bu deftere yazdığında ne cennete ne de cehenneme gideceksin ve beni bu dünya gözüyle sadece sen görür ve sen duyarsın….’’

…dünyayı sadece iyi insanlarla dolduracağım.’’

…Fakat o zaman tek kötü sen kalacaksın.’’

Vampire Hunter D . Vampir avcısı D

Death Note- Vampire avcısı D Harika animeler.

Filmi yapılması için imza toplanması hatta gösteri yürüyüşü yapılması gereken bir anime Vampire Hunter D. Vampir avcısı D.  Sloganı: Love bites…

Aşkın her türlü önyargı ve imkânsızlığa rağmen var olmaya çalışması bundan güzel anlatılamazdı.

Günümüzde yapılan Alacakaranlık film ve serisinin kesinlikle üstünde bir anime,

Vampir Avcısı D’nin yarı fani yarı vampir olması ve vampirleri avlaması ise akla Blade filmini getiriyor hani şu Wesley Snipe tarafından canlandırılan yarı vampiri.

Başından sonuna kadar dur durak bilmeyen Vampir Avcısı D gerçekten korkutucu sahneleriyle de zamanın nasıl geçtiğini anlamanıza izin vermiyor.

Özellikle Barbori ve yaratıkları izleyenleri bayağı tedirgin ediyor. Tuhaf yaratıklar ve büyülerle dolu bir yer orası. Asla olmak istemeyeceğiniz, korku dolu bir yer.

Death Note- Vampire avcısı D Harika animeler.

Filmin son sahnesi bu kadar dehşete ve heyecana karşın son derece duygusal bir sahneyle bitiyor. Eğer seyretmediyseniz Vampire Avcısı D’yi ne yapıp edip izleyin. Pişman olmayacaksınız.

 

Leave a Reply